Emlak Sertifikası Nereden Alınır?

Emlak Sertifikası Nereden Alınır?

Emlak Sertifikası Nereden Alınır?
Emlak Sertifikası Nereden Alınır?
Ücretsiz İlan Sitesi
Ücretsiz İlan Sitesi

Emlak Sertifikası Nereden Alınır?

Emlakçılık yapabilmek için en kritik belgenin emlak danışmanlığı sertifikası olduğundan bahsetmiştik. Gelelim emlak sertifikası nereden alınır sorusunun yanıtına. Sertifika için örgün ya da uzaktan eğitim veren eğitim kuruluşlarından ve üniversitelerden alınır.

Ücretsiz İlan Sitesi
Ücretsiz İlan Sitesi

Emlak danışmanlığı belgesi için sertifika programları uzaktan eğitim avantajlarıyla da verilir. Uzaktan eğitimin sağladığı en önemli kazanç iş ve eğitimi bir arada sürdürme imkânı tanıması ve ekonomik olmasıdır.

Emlakçılık belgesi almak için üzere verilen emlak danışmanlığı eğitimi konuları şunlardır:

  • Pazarlama
  • Halka İlişkiler ve İletişim
  • Tapu Sicili
  • Emlak Hukuku
  • Emlak Danışmanlığı, Ekspertiz ve Şehir Planlama

Emlak danışmanlığı eğitimi alanlar eğitim sonunda değerlendirme sınavına tabi tutulur. Sınavdan geçerli notu alanlar Türk Hava Kurumu Üniversitesi onaylı emlak sertifikası alabilir. Bu sayede emlak ofislerinde gayrimenkul danışmanlığında tecrübe edinebilir.

Taşınmaz ticareti ile ilgili bölümlerden (Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme) mezun olanlar emlak danışmanlığı eğitiminden muaftır. Emlak sertifikası almak, emlakçı nasıl olunur sorusuna yanıt niteliğindedir. Bununla birlikte emlakçı olmak için diğer şartları taşıyor olmak ve gerekli evrakları tamamlamak da önemlidir.

Sonuç olarak;

Emlak danışmanı ne iş yapar sorusunu yanıtladık ve emlak danışmanlığı sertifika programından bahsettik. Emlak danışmanlığı, kazanç ve popülerlik bakımından meslek edinmek isteyenler için cezbedicidir. Emlakçı olmak için gayrimenkul danışmanlığı sertifikası kilit noktası olmakla birlikte sağlanması gereken pek çok koşul ve temin edilmesi zorunlu pek çok evrak vardır.

Siz de “emlakçılık yapmak istiyorum” diyorsanız, gerekli koşulları da sağlayabiliyorsanız emlakçılık sertifika programı ile ilk adımı atmalısınız. Emlakçılık mesleğinde ilerlemek, başarılı olmak için emlakçılık belgesini aldıktan sonra sorumlu emlak danışmanı seviye 5 ya da emlak danışmanı seviye 4 sınavına girmenizi öneririz. Mesleki Yeterlilik Kurulu (MYK) tarafından yapılan bu sınavlarda başarılı olduğunuzda mesleki yeterlilik belgesi edinebilirsiniz.