Başarılı Emlak İşi Nasıl Yapılır?

Başarılı Emlak İşi Nasıl Yapılır?

Başarılı Emlak İşi Nasıl Yapılır?
Başarılı Emlak İşi Nasıl Yapılır?
Ücretsiz İlan Sitesi
Ücretsiz İlan Sitesi

Emlakçılık işi ilk bakışta, alım-satım işlemlerinin belli bir sistemle organize edilmesi olarak görülür. Fakat emlak sektöründe çalışan bir gayrimenkul danışmanı için işler daha kapsamlı ilerler. Biz de içeriğimizde, gayrimenkul işiyle uğraşan bir danışmanın işini nasıl yaptığına odaklanacağız. s

Ücretsiz İlan Sitesi
Ücretsiz İlan Sitesi

Bilindiği üzere emlakçılık işi, ofis ya da bireysel çalışma ile yapılabiliyor. Başarılı bir emlak danışmanı olarak sektörde yer edinmiş çoğu kişi bireysel çalışsa da işe yeni başlayanlar için bu pek mümkün gözükmüyor. Nedeni ise alanda yeterli tanınırlığa ve sermayeye sahip olmama. Emlak ofisinde çalışma ise emlak brokeri tarafından verilen görevler ve işlerle uğraşmayı kapsayabiliyor. Peki çalışma düzenleri dışında emlakçılık işine girmek için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Öncelikle emlak işine girmenin yasal şartlarını bilmelisiniz. Emlak danışmanı olmak ve sektöre girmek için belli bir bölümden mezun olma şartı aranmaz. Fakat bazı bölümlerden mezun olarak sektöre adım atmak, ciddi bir mesleki yetkinlik sağlar. Emlakçılık işine girmede avantaj sağlayan bölümleri öğrenmek için emlak danışmanı olmak için bölüm önerileri adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hangi bölümden mezun olursanız olun ve hatta lise mezunu olun, almanız gereken bir mesleki yetki belgesiyle işe başlayacağınızı bilmelisiniz. Bu yasal şarta göre emlak danışmanlığı eğitimi alarak sınava hazırlanmanız ve emlakçılık yetki belgesi almaya hak kazanmanız gerekiyor. Emlak işine girmenin yasal şartlarını yerine getirdikten sonra ise uzun bir süreçte karşınıza çıkacak bazı işleri şimdi detaylandıracağız. Gelin, başarılı bir emlak yönetimi nasıl yapılır, 4 kritik aşamada buna odaklanalım.